Nagrody im. x Romana Indrzejczyka za lata 2019 - 2021 rozdane
 
GRATULACJE!!!! Nagrodzono aż 3 niezwykłe osoby:
- Siostra Judyta Pudełko PDDM uhonorowana nagrodą im. ks. Indrzejczyka 2019-2021 przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów
Urodzona w w 1974 r. w Krakowie – zakonnica Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, doktor teologii biblijnej, doktor hab. w dziedzinie nauk teologicznych, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
- Diakon Halina Radacz uhonorowana nagrodą im. ks. Indrzejczyka 2019-2021 przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów.
Duchowna luterańska, diakon Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, działaczka ekumeniczna, kierownik Redakcji Ekumenicznej TVP.
- Pastor Wiesław Didoszak uhonorowany nagrodą im. ks. Indrzejczyka 2019-2021 przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów
Wiesław Didoszak jest członkiem Kościoła zielonoświątkowego, pastorem zboru „Betlejem”. Krakowskim Żydom i ludziom zaangażowanym w dialog chrześcijańsko-żydowski pastor Didoszak dał się poznać, gdy – wraz z rzymskokatolickim biskupem Grzegorzem Rysiem oraz rabinem Avim Baumolem – czynnie wsparł inicjatywę I krakowskiego Marszu Pamięci i Życia (11 IX 2016), a następnie wziął w nim udział i wygłosił przejmującą modlitwę.

Więcej informacji tu»

-------------------------------------------------------------------------------------------

Śpiewają pełne wdzięczności dla x. Romana „Laudate Dominum"

To jest tekst Psalmu 150... Od którego nazwę wziął nasz chór Laudate Dominum. To utwór zespołu Take 6... Ja go tylko opracowałam na głosy żeńskie do tekstu psalmu. Był stworzony z myślą o przedstawieniu, które z dziewczynami stworzyłyśmy. Odnosi nas do tamtych lat z X. Romanem... Po prostu - mówi Teresa Gręziak.

Śpiewają:
Malwina Racka, Maria Skarbek-Kiełłczewska, Marzena Rybak, Anka Głażewska, Teresa Gręziak, Zuzanna Falkowska, Anna Perzanowska-Tarasiuk, Gosia Lipka, Klaudia Trusińska, Julianna Jaworska, Paulina Kardas, Barbara Wąsiewicz
„Laudate Dominum” na podstawie „Quiet place” Take 6,

Opracowanie: Teresa Gręziak
Montaż filmu: Paulina Kardas

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ks. Andrzej Żuraw uhonorowany nagrodą im. ks. Indrzejczyka (27 grudnia 2018 roku

Tegoroczna nagroda im. ks. Romana Indrzejczyka przyznana została ks. protojerejowi Andrzejowi Żurawowi, proboszczowi greckokatolickiej parafii pw. Opieki Najświętszej Marii Panny w Komańczy przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów 27 grudnia w Warszawie. Duchownego doceniono za wkład w dialog i pojednanie chrześcijańsko-żydowskie.

Członkowie kapituły docenili m.in. to, że od co najmniej 2010 r. ks. Andrzej Żuraw bierze udział w organizowanych na Podkarpaciu (m.in. w Hałbowie k. Nowego Żmigrodu) uroczystościach upamiętniających Ofiary Zagłady. Uczestniczy w nich regularnie – i bywają lata, że jest tam jedynym duchownym chrześcijańskim.

– Gotowość ks. Andrzeja Żurawa, dziekana sanockiego, do współpracy to ogromne wsparcie dla wielu lokalnych działaczy społecznych kultywujących pamięć o żydowskich mieszkańcach regionu i ich Zagładzie – podkreśla w rozmowie z KAI przewodniczący kapituły Bogdan Białek. Nagroda wręczona będzie jej laureatowi w najbliższym czasie w Komańczy.

Honorową nagrodę im. ks. Romana Indrzejczyka ustanowiła Polska Rada Chrześcijan i Żydów, by upamiętnić osobę tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej duchownego, byłego wiceprzewodniczącego Rady, kapelana prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wyróżnienie przyznawane jest chrześcijańskim osobom konsekrowanym, które swoją działalnością i postawą przyczyniły się m.in. do rozwoju dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej. Rada przyznaje nagrodę na wniosek kapituły, której przewodniczy Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, członek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów i jej były współprzewodniczący.

Dotychczasowymi laureatami byli: ks. Stanisław Bartmiński z Krasiczyna (za rok 2012), ks. Marian Bronikowski z Sieradza (2013), pastor Janusz Daszuta z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, proboszcz parafii w Kielcach (2014), ks. Henryk Paprocki z prawosławnej parafii Św. Grzegorza w Warszawie (2015), ks. Jerzy Stranz z parafii Św. Wojciecha w Poznaniu (2016). ks. Michał Jabłoński, proboszcz parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie (2017).

-------------------------------------------------------------------------------------------

Relacja ze spotkania poświęconego x Romanowi: Wspomnienia, ważne słowa i muzyka jak wiatr

Znowu, już po raz ósmy, wspominaliśmy ks. Romana Indrzejczyka. W Bibliotece im. Haliny Rudnickiej (Bibliotece w Ogrodzie) spotkało się we wtorek, 17 kwietnia spore grono żoliborzan, by razem pobyć w skupieniu… Przybyła do nas również pani Anna Pawlak (siostra księdza Romana), która w pewnym momencie oświadczyła: „jak ja lubię tu być”… Anna M. Komorowska (ma już u nas swój kącik) czytała wiersze-myśli „wujka wszystkich” i garść wspomnień o Nim. To właśnie dzięki jej pięknemu czytaniu ważne myśli księdza Romana ożywają i z wielką prostotą i siłą wciąż trafiają do serc i umysłów.

Bardzo istotnym elementem wieczoru okazał się występ młodego gitarzysty, kompozytora i poety – Janka Pentza, który zaczarował wszystkich. Z równą fascynacją słuchali go seniorzy i młodziutka, piętnastoletnia czytelniczka. Janek Pentz (mimo bardzo młodego wieku już utytułowany muzyk, występujący z największymi światowymi gwiazdami gitary) wykonał kilka swoich kompozycji – delikatnych, subtelnych a jednocześnie mocnych w wyrazie. Pani Anna była zachwycona. Pogratulowała artyście i uściskała go!

Z fotografii umieszczonej nad niewielkim regałem, gdzie mieszkają sobie książki podarowane nam przez siostrę „zwykłego księdza”, spoglądał ks. Roman i uśmiechał się. Jak to On…

Hanna Diduszko


-------------------------------------------------------------------------------------------

Uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ks. Romana

10 kwietnia 2018 roku o godz. 13.00 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów przez przedstawilcieli Urządu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy pod tablicą upamiętniającą ks. Romana na placu Inwalidów. Zapraszamy.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Przyznanie nagrody im. Ks. Romana Indrzejczyka

Zaproszamy na uroczystość wręczenia nagrody im. Ks. Romana Indrzejczyka - 21.01.2018 (niedziela) o 11:30 w świątyni Kościoła Ewangelicko-Reformowanego przy Al. Solidarności. Nagroda przyznawana jest chrześcijańskim osobom konsekrowanym, które swą działalnością przyczyniają się do rozwoju dialogu i współpracy chrześcijańsko żydowskiej i polsko-żydowskiej oraz kształtowania społecznych postaw otwartości i tolerancji. Jej patron ks. Indrzejczyk był wiceprzewodniczącym PRChiŻ, zaangażowanym w działalność ekumeniczną. Nagrodę przyznajemy na wniosek kapituły, której przewodniczy Bogdan Białek. Dotychczasowymi laureatami byli ks. Stanisław Bartmiński z Krasiczyna (2012) i ks. Marian Bronikowski z Sieradza (2013), pastor Janusz Daszuta z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, proboszcz parafii w Kielcach (2015), ks. Henryk Paprocki z prawosławnej parafii Św. Grzegorza w Warszawie (2016), ks. Jerzy Stranz z parafii Św. Wojciecha w Poznaniu (2017). Na zakończenie uroczystości planowana jest niespodzianka - minirecital Maniuchy Bikont.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Relacja ze spotkania poświęconego x Romanowi.

Kolejny wieczór wspomnień poświęcony pamięci księdza Romana Indrzejczyka pozwolił chętnym pomyśleć i porozmawiać, a także posłuchać - zapisanych w formie wierszy - refleksji „wujka wszystkich” (jak księdza Indrzejczyka nazwał Jego siostrzeniec, syn obecnej na spotkaniu pani Anny Pawlak). Zaprzyjaźniona z Biblioteką w Ogrodzie aktorka Anna Maria Kwaśniewska-Komorowska pięknie przeczytała nie tylko wiersze-myśli księdza Romana, ale i kilka wspomnień o nim. Ksiądz Indrzejczyk, jak wielu z nas wie i pamięta, gorąco popierał młode talenty. Wspierał poetów. Kochał muzykę. Był opiekunem chóru Laudate Dominum. Dlatego na organizowanych w Bibliotece im. Haliny Rudnickiej wieczorach wspomnień staramy się mieć wśród gości młodych, utalentowanych twórców. W tym roku był to gitarzysta – pan Daniel Peszko (gitara klasyczna), student prof. Ryszarda Bałauszki, mający na swoim koncie liczne występy sceniczne, sukcesy w konkursach gitarowych i nagrania sesyjne, oraz pani Aleksandra Nowak (wokalistka). Zabrzmiała więc nie tylko gitara klasyczna, co już jest w tym miejscu tradycją, ale i piosenka poetycka. Pani Aleksandra Nowak, studentka psychologii UKSW pięknie, z ogromnym wdziękiem i wrażliwością zaśpiewała kilka wierszy, akompaniował jej pan Darek. To duet, który ma za sobą kilka sukcesów a przed sobą – z pewnością ciekawą przyszłość artystyczną. Będziemy obserwować dalszą drogę obojga młodych artystów i cieszyć się z ich dalszych sukcesów, wspominając, że byli naszymi gośćmi.

Były, jak zwykle, kwiaty, podziękowania i książki, które mogliśmy sprezentować naszym utalentowanym gościom. Pani Anna Pawlak, która odwiedza nas bardzo chętnie, pojawiła się i tym razem (zawsze czujemy się zaszczyceni Jej obecnością). Oświadczyła, że wieczór wspomnień różni się od innych imprez poświęconych Jej bratu, ponieważ jest... wesoły. I że tak jest dobrze. Bardzo nas ta opinia ucieszyła, ponieważ zapamiętaliśmy księdza Romana Indrzejczyka jako osobę nie tylko mądrą, ale i pogodną, uśmiechniętą i życzliwą absolutnie wszystkim, bez wyjątku. Mamy nadzieję, że czułby się dobrze we wspominającym Go gronie.

20 kwietnia 2017 roku, Hanna Diduszko

-------------------------------------------------------------------------------------------

Wieczór poświęcony pamięci księdza Romana

Biblioteka im. Haliny Rudnickiej (ul. Sułkowskiego 26) serdecznie zaprasza na wieczór poświęcony pamięci księdza Romana Indrzejczyka. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Biblioteki – w czwartek, 20 kwietnia 2017 roku, o godzinie 17.00.

Teksty księdza Romana – „Wujka wszystkich” – przeczyta aktorka Anna Maria Komorowska.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Msza św. w dniu imienin księdza Romana

W dniu 28 lutego 2017 r. o godzinie 9:00 w warszawskim kościele przy ul. Gwiaździstej 17 odprawiona zostanie msza św. za księdza Romana.

Serdecznie zapraszamy!

-------------------------------------------------------------------------------------------

Tegorocznym laureatem Nagrody im. ks. Romana Indrzejczyka przyznawanej przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów został kapłan diecezji poznańskiej ks. Jerzy Stranz.

Więcej informacji pod tym adresem.

Więcej informacji o nagrodzie pod tym adresem.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Wieczór poświęcony pamięci księdza Romana Indrzejczyka

Biblioteka w Ogrodzie (Biblioteka im. Haliny Rudnickiej, ul. Sułkowskiego 26) organizuje kolejny wieczór poświęcony pamięci x Romana. Jego wiersze-myśli będzie czytać aktorka - pani Anna Maria Komorowska. Gitarzysta - Mateusz Kowalski urozmaici spotkanie krótkim występem.

Serdecznie zapraszamy!

26.04., o godzinie 17.30.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Koncert z okazji urodzin ks. Romana

Zapraszamy serdecznie na koncert poświęcony ks. Romanowi, który odbędzie się w dniu Jego urodzin, 14.11.2015 o godz. 17 w Szkole Muzycznej przy ul. Krasińskiego 1, z którą ksiądz był związany przez wiele lat.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Wspólna Radość Tory - spotkanie modlitewne chrześcijan i żydów

Polska Rada Chrześcijan i Żydów zaprasza na spotkanie modlitewne "Wspólna Radość Tory". Przypominamy, że ks. Roman swego czasu był współtwórcą cyklu tych spotkań. Najbliższe odbędzie się w niedzielę, 25 października 2015 r. o godz. 18.00 w kościele Środowisk Twórczych pw. św. Alberta Chmielowskiego i św. Andrzeja Apostoła przy Placu Teatralnym 20 w Warszawie. Program spotkania.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Wiersze ks. Romana czytane przez żoliborskich uczniów

Miło jest nam poinformować, że wiersze, zamieszczone na płycie "...żem zwykły ja człowiek..." rozdawanej podczas ostatniej uroczystości odsłonięcia kamienia upamiętniającego ks. Romana, można odsłuchać na stronie Dzielnicy Żoliborz.


--------------------------------------------------------------------------------------------

Odsłonięto kamień upamiętniający ks. Romana

W słoneczne jesienne południe 5 października 2015 na pl. Inwalidów kilkaset osób zjawiło się, aby uczestniczyć w uroczystości odsłonięcia kamienia upamiętniającego ks. Romana. Przybyła rodzina, przyjaciele, kombatanci - Żołnierze Żywiciela, przedstawiciele Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, władz Żoliborza, Kancelarii Prezydenta RP, mieszkańcy Pruszkowa, żoliborzanie, harcerze oraz młodzież. Artykuł, opisujący przebieg uroczystości, można zleźć pod tym adresem, a galerię zdjęć tutaj.

Zespół strony www.ksiadzroman.pl pragnie podziękować władzom dzielnicy Żoliborz, a w szczególności radnemu Tomaszowi Taraszkiewiczowi i burmistrzowi Krzysztofowi Bugla, za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o upamiętnienie ks. Romana oraz rzecznikowi prasowemu dzielnicy panu Andrzejowi Kawce za koordynowanie prac nad powstaniem i odsłonięciem kamienia. Za współpracę dziękujemy także restauracji "Żywiciel".

Podczas uroczystości rozdawana była płyta z wierszami ks. Romana "...żemy zwykły ja człowiek..." czytanymi przez żoliborską młodzież.

Wspomnienie ks. Michała Skibińskiego z okazji odsłonięcia płyty można przeczytać tu.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Odsłonięcie kamienia upamiętniającego ks. Romana

Serdecznie zapraszamy na uroczystość odsłonięcia kamienia upamiętniającego ks. Romana, która odbędzie się 5 października 2015 o godzinie 12:00 na Żoliborzu przy Placu Inwalidów 10. Podczas odsłonięcia rozdawana będzie płyta z wierszami ks. Romana w interpretacji Młodzieży z Żoliborza.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Wieczór wspomnień 28 kwietnia na Żoliborzu

Serdecznie zapraszamy na wieczór wspomnień poświęcony księdzu Romanowi 28 kwietnia (wtorek) o godz. 17.30 do Biblioteki przy ul. Sułkowskiego na Żoliborzu. Teksty księdza Romana i wspomnienia o nim przeczyta pani Anna Maria Komorowska. Odbędzie się także krótki koncert gitarowy, podczas którego zagra pani Aleksandra Sapok, studentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i laureatka konkursów gitarowych. W czasie spotkania będzie można zakupić książkę ze wspomnieniami o księdzu Romanie niedawno wydaną przez Bibliotekę Miejską w Pruszkowie.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Wieczór wspomnień w Pruszkowie

14 kwietnia 2015 roku W Pruszkowie odbył się wieczór wspomnień poświęcony księdzu Romanowi. Ze zdjęciami i relacją ze spotkania można zapoznać się pod tym adresem.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Odsłonięcie Smoleńskiego Epitafium w Pruszkowie

Społeczny Komitet Upamiętnienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Pruszkowie powiadamia, że 11 kwietnia o godz.18-tej będzie odprawiona Msza św. i konsekracja Smoleńskiego Epitafium na terenie kościoła św. Kazimierza w Pruszkowie.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Nagroda im. ks. Romana Indrzejczyka

Laureatem Nagrody im.ks.Romana Indrzejczyka został Pastor kieleckiej parafii Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego Janusz Daszuta. Uroczystość odbyła się w niedzielę 26 stycznia 2015 roku w świątyni metodystów w Kielcach Szczegóły w linku.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Msza Św. ekumeniczna

Zapraszamy na mszę w kościele Parafii błogosławionego Edmunda Bojanowskiego ul. Kokosowa 12 (Ursynów) w niedzielę 25 stycznia o godz. 19:00. W czasie nabożeństwa ekumenicznego wspominać będziemy kapłanów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej – przybliżymy sylwetki: arcybiskupa prawosławnego MIRONA CHODAKOWSKIEGO, ewangelickiego księdza ADAMA PILCHA oraz księdza ROMANA INDRZEJCZYKA.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Nagroda im. ks. Romana Indrzejczyka

Miło nam poinformować, że tegorocznym laureatem Nagrody im. ks. Romana Indrzejczyka został pastor Janusz Daszuta, duchowny z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego. Na wniosek kapituły Nagrody Rada zatwierdziła tę kandydaturę na ostatnim, listopadowym zebraniu. Szczegóły w linku.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Msza Św. w rocznicę święceń kapłańskich ks. Romana

Msza Św. odbędzie się w dniu 7 grudnia 2014 roku o godz. 17.00 w kościele św. o. Rafała i brata Alberta przy ul. Gwiaździstej 17 na Marymoncie w Warszawie. Zapraszamy serdecznie.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Przedświąteczne spotkanie z myślami i gitarą

Od czterech lat nie ma między nami ks. Romana Indrzejczyka, cenionego i kochanego kapłana, przez wiele lat związanego z Żoliborzem. Przychodził do Biblioteki im. Haliny Rudnickiej na Żoliborzu bardzo chętnie. Lubił to miejsce. Spotykał się tu z ludźmi, którzy chcieli posłuchać jego refleksji (bo nie były to nauki, a już na pewno nie pouczenia), układających się w formę wierszy i poetyckiej prozy. Pięknie i wyraziście czytał swoje teksty. Zebrani słuchali w skupieniu. Czasem – po lekturze – toczyła się jeszcze rozmowa.


Teraz próbujemy raz w roku nadal w jakimś sensie spotykać się ze „zwykłym księdzem” (jak lubił o sobie mówić), ponieważ dzięki tekstom, które pozostawił, możemy obcować z Jego myślami. Tym razem spotkanie wypadło w czas przedświąteczny (15 kwietnia 2014). Trochę w biegu. Było jednak ważne. Obecnym na nim uczestnikom dało istotną w przedświątecznym czasie chwilę wytchnienia, zatrzymanie w pędzie, czas na refleksję. Dało też chyba coś więcej - chwilę duchowego ukojenia. Aktorka – pani Anna Komorowska (od czterech lat wiernie uczestnicząca we wspomnieniowych spotkaniach) pięknie przeczytała wybrane przez siebie teksty ze starannie i z pietyzmem wydanego tomu „Słowa”.Oprawa muzyczna wieczoru była zasługą młodego, utalentowanego gitarzysty, Wojciecha Chomicza (laureata licznych konkursów gitarowych, uczestnika kursów mistrzowskich), który podbił serca słuchaczy zarówno swą bezpretensjonalnością, jak – przede wszystkim – przepiękną grą. Gitara, mimo nie najlepszych warunków akustycznych w bibliotece, brzmiała cudownie.Na zakończenie wieczoru pani Anna Komorowska przeczytała ostatni tekst. Była to „Modlitwa na czas Wielkiego Postu”. Wszyscy uczestnicy złożyli sobie życzenia dobrych Świąt Wielkanocnych i z uśmiechem ruszyli do swoich zajęć.


Hanna Diduszko

--------------------------------------------------------------------------------------------

Wieczór Pamięci poświęcony osobom i myślom ks. Romana

We wtorek, 15.04.2014 roku o godz. 17.00 odbędzie się Wieczór Pamięci poświęcony osobom i myślom ks. Romana Indrzejczyka. Teksty przeczyta pani Anna Maria Komorowska. Spotkanie urozmaici występ pana Wojciecha Chomicza (gitara klasyczna)

Spotkanie organizuje Biblioteka im. Haliny Rudnickiej w swojej siedzibie.

Adres: Warszawa – Żoliborz, ul Sułkowskiego 26 (dojazd metrem: Stacja Pl. Wilsona)

--------------------------------------------------------------------------------------------

Msza św. z okazji imienin ks. Romana

W dniu imienin Ks. Romana w piątek 28 lutego 2014 roku zostanie odprawiona Msza Św o godz. 17.00 na terenie szpitala tworkowskiego. Po Mszy organizatorzy zapraszają na herbatkę w podziemiach o godz. 18.00.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Nowy laureat Nagrody im. Ks. Romana Indrzejczyka

Laureatem Nagrody im. Ks. Romana Indrzejczyka za rok 2012 został ks. dr Marian Bronikowski, proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu – poinformował KAI Bogdan Białek, przewodniczący kapituły nagrody. Więcej informacji - na stronie internetowej Diecezji Włocławskiej.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Przed urodzinami ks Romana (14 listopada) zaproszenia na Msze św w Jego intencji

Rodzina Księdza zaprasza na wyjazdową Mszę 10.11 (niedziela) o 11.00 do Płocka Trzepowa, gdzie jest stworzony Park Smoleński, poświęcony pamięci Tych, którzy wtedy zginęli.

W Pruszkowie msza odbędzie się w Kościele parafialnym św. Edwarda Msza Św. 14

(czwartek) w dzień urodzin o godz.7.30

--------------------------------------------------------------------------------------------

Wspomnienie o ks. Romanie w radiu: 31.10.2013 g. 21.45

W czwartek - 31.10.2013 o godz. 21.45 będzie wspomnienie o x Romanie na antenie Radia Warszawa

106,2 FM

--------------------------------------------------------------------------------------------

Popołudnie dobrych wspomnień - relacja ze spotkania: 14.04.2013 r.

W czwartek, 11 kwietnia odbyło się spotkanie poświęcone pamięci księdza Romana Indrzejczyka, kochanego przez wielu kapłana, nauczyciela i otwartego na serca i umysły znawcy ludzkich dusz. Więcej...

--------------------------------------------------------------------------------------------

"Dobro powróci..." to spektakl na motywach wierszy ks Romana.

21 kwietnia o godz. 13.30 (niedziela) w Kościele Wszystkich Świętach. Autorzy - Miejski Ośrodek Kultury Kamyk w Pruszkowie.

--------------------------------------------------------------------------------------------

11.04. 2013 r., godz. 17.00 – Spotkanie poświęcone pamięci księdza Romana Indrzejczyka w Bibliotece im. Haliny Rudnickiej (na Żoliborzu)


Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone pamięci księdza Romana Indrzejczyka. Odbędzie się ono w dniu 11.04. (czwartek); początek – godzina 17.00.

Posłuchamy tekstów pozostawionych nam przez ś.p. księdza Romana Indrzejczyka i muzyki gitarowej.

W spotkaniu wezmą udział aktorka, pani Ewa Krasnodębska (żoliborzanka) oraz prof. Ryszard Bałauszko (gitara klasyczna) ze swoim uczniem - Adamem Czyżewskim (gitara klasyczna).

Program występu gitarowego

Mauro Giuliani (1781 – 1829), Wariacje na temat folii (Adam Czyżewski)

Hector Villa-Lobos (1887 – 1959), Preludium Nr 1 ; Preludium Nr 2 (Ryszard Bałauszko)

Zapraszamy!

Biblioteka im. H. Rudnickiej, Warszawa I(Żoliborz), ul. Sułkowskiego 26; dojazd metrem do stacji: Pl. Wilsona.--------------------------------------------------------------------------------------------

"Dobro powróci..." to nowa książka poświęcona pamięci księdza Romana Indrzejczyka

Na imieniny ks. Romana (28.02.2013r) - jego siostry p. Anna Pawlak i p. Lucyna Gulazdowska wydały książeczkę składającą się z tekstów życzeń świątecznych (od 1969 roku do 2009 roku) oraz zdjęć z ostatnich lat życia Księdza.

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza i Reklamowa Akces

Egzemplarz bezpłatny

--------------------------------------------------------------------------------------------

Msza św. w intencji ks. Romana

W dniu imienin Ks. Romana w czwartek, 28 lutego 2013 roku zostanie odprawiona Msza Św. w Jego intencji w kościele przy ul. Piwnej w Warszawie o godz. 17.30.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Nowy artykuł

W dziale "x. Roman w mediach / prasa" pojawił się nowy artykuł - tekst z Kalendarza Dzielnicy Żoliborz. Zapraszamy do lektury!

--------------------------------------------------------------------------------------------

Nowe wspomnienie

W dziale wspomnienia Pruszkowian czeka coś nowego - tekst autorstwa pani Urszuli Ruhr. Zapraszamy do lektury!

--------------------------------------------------------------------------------------------

Podziękowanie

Redakcja strony www.ksiadzroman.pl bardzo dziękuje za pomoc prawną i wsparcie Panu dr Krzysztofowi Siewiczowi.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Spotkanie wspominkowe w Izbie Pamięci

8 grudnia 2012 odbyło się w naszej bibliotece wyjątkowe spotkanie. Tuż po Mszy św. w intencji ks. Romana Indrzejczyka w kościele w Tworkach gościliśmy Jego rodzinę oraz przyjaciół. Przy wspólnym stole wspominaliśmy stare czasy ciesząc się swoją obecnością. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia siostra księdza Romana, Pani Anna złożyła obecnym życzenia, po czym wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem. Na koniec Pani Anna wraz z synem przekazała nam wyjątkowy prezent - sutanny i albę księdza Romana, które znajdą się w Izbie Pamięci poświęconej księdzu Indrzejczykowi w naszej bibliotece. Serdecznie dziękujemy w imieniu naszej biblioteki, czytelników i wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy!

Pozdrawiamy świątecznie!

Filia 3 PiMBP w Pruszkowie :)

--------------------------------------------------------------------------------------------

Msza św. w intencji ks. Romana

Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Romana Indrzejczyka.

Msza odbędzie się w sobotę 8 grudnia 2012 o godz. 9:00 w szpitalnym kościele pw.Przemienienia Pańskiego w Pruszkowie, ul. Partyzantów 2/4

prosimy o informowanie nas o wszelkich wydarzeniach związanych z ks. Romanem, będziemy je publikować aby szersze grono zainteresowanych miało możliwość w nich uczestniczyć.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Pomysł na ulicę ks. Romana na Żoliborzu

Powstał pomysł nazwania ulicy/skweru/placu na Żoliborzu imieniem księdza Romana, a może nawet wystawienia mu pomnika. W Pruszkowie taka ulica już istnieje. Będziemy pisać w aktualnościach, jak tylko pojawi się coś nowego w związku z tą kwestią.

Przypominamy również, że zawsze można skontaktować się z twórcami strony przy pomocy formularza.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Msza św. w intencji ks. Romana

Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Romana Indrzejczyka.

Msza odbędzie się w sobotę 17 listopada 2012 o godz. 19:00 w kościele pw. świętych Rafała Kalinowskiego i Alberta Chmielowskiego przy ul. Gwiaździstej 17.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Otwarcie strony

Z okazji urodzin ks. Romana 14 listopada rusza poświęcona mu strona internetowa www.ksiadzroman.pl. Witryna powstała przy współpracy rodziny księdza. Chcielibyśmy, aby strona się rozwijała, dlatego zachęcamy wszystkich do nadsyłania materiałów oraz do informowania o wydarzeniach związanych z ks. Romanem przy pomocy formularza kontaktowego.

Zespół strony:

grafik - Anna Wesołowska

webmaster - Tomasz Zaremba

koordynatorzy - Małgorzata Grabowska, Katarzyna Kamińska, Konrad Tarnopolski